arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Yelp Neden Yorum Taleplerine Göz Yummuyor

13 yılı aşkın süredir Yelp’in odak noktası, tüketicilerin en iyi yerel işletmeleri bulmalarına yardımcı olmak. Bu sürecin kritik bir parçası, insanlara karar vermelerine yardımcı olmak için tarafsız yerel geri bildirimlere erişim olanağı sunmaktır.  Yelp’in en yüksek kalitede içeriği sunma kabiliyeti başarısının temel taşıdır ve bu sebeple, yorum talebini veya manipülasyonunu göz ardı edemeyiz.

İçeriği yüksek kalitede yapan şeylerin bir kısmı, önyargı eksikliğidir. Taleplerin yarattığı önyargıdan dolayı, Yelp’in otomatikleştirilmiş yazılımı, işletmeler tarafından talep edildiğine inanan yorumları önermemektedir. Uzun süredir talep üzerine sert bir tavır takınmış durumdaydık ve bu tutum bizi sevilmeyen yapsa da, politikamızın ve Yelp’te güven ve yararlılığın sürdürülmesinin niçin zorunlu olduğuna değindik.

Yorumları istemek veya teşvik etmek yerine, işletmeler yorumların organik olarak yapılmasına izin vermelidir. İşletmelerin iyi değerlendirmeleri hak kazanmaları için en iyi yol, mükemmel ürünler ve müşteri hizmetleri sağlamaya odaklanmak ve tüm müşterileri Yelp yorumlarını kontrol etmeye teşvik etmektir.

Yorumları ısrarla istemek için gittikçe artan bir eğilimi gördüğümüz için, bu davranışı durdurmak adına aktif olarak çalışmaya kararlıyız. İşletme adına yorum yazmalarını ve derecelerini düzeltmek için değerlendirmeler yapmalarını öneren itibarlı bazı yönetim şirketleri var, ancak Yelp’in yazılımı bu tür yorumları ayıklamak için tasarlandığından, işletmelerin bu hizmetleri kullanmalarını engelliyoruz. Bu endüstriyi yaklaşımlarındaki kusurlar üzerine çalışmaya ve eğitmeye çalışırken, aktif yorum taleplerini yerine getiren şirketleri desteklemiyoruz ve kullanıcılarımızı korumak için gerektiğinde bu davranışı göstereceğiz. Yelp ile aynı kulvarda yürümenin en iyi yolları hakkında bilgi almak için işletme sahibinin yapması ve yapmaması gerekenlere bakın.