arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Proč Yelp netoleruje vyžádané recenze

Již více než 13 let je hlavní náplní Yelpu pomáhat spotřebitelům najít skvělé místní podniky.

Nejdůležitější součástí celého procesu je poskytnout lidem přístup k nestranné, místní zpětné vazbě a pomoci jim tak udělat rozhodnutí. Základním kamenem našeho úspěchu je schopnost vypíchnout ten nejkvalitnější obsah a to je přesně ten důvod, proč netolerujeme vyžádané a zmanipulované recenze.

Nedílnou součástí kvalitního obsahu je absence předpojatosti. Z tohoto důvodu náš automatizovaný software nedoporučuje recenze, o nichž se domnívá, že by mohly být vyžádané, jelikož vyžádání vede k předpojatosti. S vyžádanými recenzemi se již několik let vypořádáváme nekompromisním způsobem a i když je náš postoj občas nepopulární, důrazně si za naší politikou stojíme a budeme ji i nadále propagovat a mluvit o tom, proč je důležité si na Yelpu zachovat důvěru a užitečnost.

Namísto žádání o recenze a nebo nabízení odměn za jejich napsání by je podniky měli nechat růst organicky. Nejlepším způsobem jak získat dobré recenze je zaměřit se na poskytování skvělých výrobků a služeb zákazníkům a podpořit zákazníky v tom, aby si četli recenze na Yelpu.

Jelikož jsme zaznamenali zvyšující se trend v agresivním získávání vyžádaných recenzí, zavázali jsme se aktivně bojovat proti tomuto jednání. Na trhu existují společnosti, které se věnují reputačnímu managementu a nabízejí zajištění recenzí pro podnik jako způsob, jak zmanipulovat a vylepšit hodnocení daného podniku. My však tyto podniky výraznou měrou odrazujeme od užívání těchto praktik, protože Yelp software je navržen tak, aby takovéto recenze odfiltroval.  Přestože se pokoušíme s těmito společnostmi pracovat a vysvětlit jim chyby v jejich přístupu, nemůžeme je v jejich aktivitách podporovat, nadto jsme připraveni v případě potřeby, jejich jednání zveřejni z důvodu ochrany našich uživatelů. Pro více informací jak se angažovat na Yelpu si přečtěte co mohou a nemohou dělat majitelé podniků na Yelpu.