arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Dlaczego Yelp nie toleruje zachęcania do pisania recenzji?

Od ponad 13 lat głównym celem Yelp jest pomoc konsumentom w znalezieniu świetnych lokalnych firm i biznesów. Kluczowym elementem tego procesu jest zapewnienie osobom dostępu do obiektywnych informacji lokalnych, które pomagają podejmować właściwe decyzje. Zdolność Yelp do uzyskania najlepszej jakości treści stanowi podstawę naszego sukcesu i w rezultacie nie akceptujemy nakłaniania do pisania recenzji oraz żadnej formy manipulacji.

Dużą częścią, która ma wpływ na wysoką jakość treści jest uczciwość i bezstronność. Dlatego zautomatyzowany software Yelp nie rekomenduje recenzji, które mogą być napisane po uprzedniej zachęcie przez firmę, ponieważ takie działanie prowadzi do stronniczości. Podjęliśmy decyzję zajęcia twardego stanowiska przeciwko namawianiu i chociaż takie podejście może być czasem niepopularne to głośno mówimy o naszych zasadach i dlaczego szczególnie ważne i konieczne jest utrzymanie zaufania oraz użyteczności na Yelp.

Zamiast prosić lub zachęcać do napisania recenzji, firmy powinny pozwolić na to, aby recenzje powstawały organicznie. Najlepszym sposobem na zdobycie dobrych opinii jest skupienie się firm na dostarczaniu doskonałych produktów, świetnej obsłudze klienta oraz informowaniu klientów do sprawdzenia recenzji na Yelp.
Coraz częściej zauważamy rosnącą tendencję do agresywnego nakłaniania do pisania recenzji i dlatego zobowiązujemy się do aktywnego działania, aby powstrzymać to zachowanie. Istnieją firmy zajmujące się zarządzaniem reputacją, które zabiegają o recenzję w imieniu firm jako sposobu manipulowania i ulepszania ich rankingu. My zdecydowanie zniechęcamy firmy do korzystania z takich usług, ponieważ software Yelp jest zaprojektowany w takich sposób, aby wychwycić i usunąć takie recenzje. Pomimo, że próbowaliśmy współpracować z tą branżą i zaznajomić ich z błędami w podejściu, jakie popełniają, nie możemy wspierać firm, które aktywnie angażują się w manipulację recenzjami. Jeżeli będzie to konieczne to ujawnimy takie zachowanie w celu ochrony naszych użytkowników. Aby uzyskać wskazówki dotyczące najlepszych sposobów korzystania z Yelp, zobacz na jakie działanie może sobie pozwolić właściciel firmy a na jakie nie.