arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Studie: 92% spotřebitelů, kteří navštíví Yelp uskuteční nákup na základě návštěvy této platformy

Výzkumná agentura Nielsen došla při svém výzkumu k závěru, že mnoho spotřebitelů uvádí silnou motivaci nakoupit v podnicích, které našli přes recenzní stránky. 92% spotřebitelů uvedlo, že uskutečnili nákup po návštěvě Yelpu občas, pravidelně nebo téměř vždy.

Spotřebitelé, kteří používají online spotřebitelské recenzní stránky také uvedli, že po návštěvě stránek Yelpu nakupují rychleji než v minulosti. V porovnání se studií provedenou stejnou agenturou v roce 2014 se počet spotřebitelů, kteří uvedli, že něco koupili v řádu několika hodil zvýšil o 212% a počet spotřebitelů, kteří uvedli, že uskutečnili nákup za den nebo méně zvýšil o 55%.

Výzkum provedený v roce 2016 mezi zhruba 2000 spotřebiteli ukazuje, že recenzní stránky generují vyšší konverzi než internetové vyhledavače nebo hlavní sociální sítě.

Zjištění agentury Nielsen o Yelpu a dalších recenzčních stránkách

Všechna následující data čerpají ze studie agentury Nielsen, která byla objednána Yelpem a jsou ze září roku 2016. Metodika je popsána níže.

Recenzční stránky & Yelp

 • 74% spotřebitelů, kteří vyhledávají online místní podnik si prohlíží  recenzní stránky alespoň na měsíční bázi.
 • Spotřebitelé, kteří používají spotřebitelské recenzní stránky hodnotí Yelp jako nejvíce důvěryhodné, nejvlivnější a nejužitečnější stránky při dělání finálního rozhodnutí o nákupu, v porovnání s jinými spotřebitelskými online recenzními stránkami při vynechání internetových vyhledavačů a sociálních sítí.

Nákupní chování na Yelpu

 • 92% spotřebitelů, kteří používají spotřebitelské online recenzní stránky uvádí, že alespoň někdy, pravidelně nebo téměř vždy uskutečnili nákup po návštěvě Yelpu.
  • 25% během několika hodin
  • 42% během dne nebo dříve
  • 79% do týdne nebo dříve
 • 79% Yelp spotřebitelů uvádí, že hledají podniky, které můžou navštívit v budoucnu několikrát.
 • 85% Yelp uživatelů sdílí podnik, který našli na Yelpu s přáteli pravidelně nebo občas.

Objednávky a rozvoz restaurací

 

 • 55% Yelp uživatelů, kteří hledají restaraci si někdy objednalo jídlo s sebou nebo rozvoz od restaurace, kterou našli na Yelpu.
 • 58%  Yelp uživatelů hledajících restaurace za poslední 3 měsíce uvedlo, že si objednali buď jídlo s sebou nebo rozvážku alespoň na měsíční bázi.
 • Pouze 47% znalo danou restauraci restauraci před použitím Yelpu.

 

Proč jsou zjištění agentury Nielsen pro místní podniky důležité

Místní podniky by měly vědět, že je mnoho spotřebitelů nalézá online a že rozhodnutí zda-li u daného podniku nakoupí nebo ne ovlivňují informace dostupné na recenzních stránkách jako například Yelp.  Kromě spravování vašich webových stránek a sociálních sítí se ujistěte, že máte zaregistrovaný bezplatný účet na Yelpu a správně zaznamenané a aktuální základní údaje jako jsou otevírací hodiny, správná adresa a telefonní číslo. Bezplatné nástroje jako odpovídání na recenze, nahrávání fotek a popis podnik, povolení zasílání zpráv a požadavků o nabídku přes Yelp umožňují podnikům přlákat nové zákazníky z řady miliónů Yelp uživatelů, kteří používají Yelp každý měsíc.

Jelikož zákazníci uvádějí, že jsou schopni dělat rychlá nákupní rozhodnutí, schopnost odpovídat je klíčová. Podniky by měly zvážit povolení upozornění na nové recenze a zprávy přes aplikaci Yelp pro majitele podniků.

Online recenze nabírají na důležitosti jakožto zdroj, ke kterému se spotřebitelé uchylují před tím, než uskuteční rozhodnutí o nákupu. Yelp přidal další způsoby jak obohatit proces vyhledávání jako například možnost rezervovat, nakupovat nebo uskutečňovat transakce na Yelpu přes restaurační rezervace, objednávání jídla a rozvoz na Eat24, vyžádat si službu a její kalkulaci, získávat Yelp Cash Back a více.

Podniky si mohou zarejistrovat bezplatnou yelp stránku pro majitele podniků na biz.yelp.cz.

Metodologie – studie agentury Nielsen provedená na objednávku Yelpu v roce 2016

Agentura Nielsen provedla online spotřebitelský průzkum v září 2016 ve Spojených státech. Celkem se průzkumu účastnilo 2007 dospělých starších 18 let, kteří vyhledávali místní podniky online v období mezi 6. až 20. zářím 2016. Celkem bylo analyzováno 745 online recenzních stránek s výjimkou vyhledavačů a sociálních sítí. Vzorek Yelp uživatelů byl 587. Vykazované užití Yelpu pro hledání místních podniků bylo červen 2016 až září 2016. Údaje byly porovnávany demograficky, aby byli reprezentativní pro online populaci Spojených států amerických.