arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Uzmanlar için 9 Yelp iPhone Uygulaması Tüyosu

Yelp uygulamasını indirdiniz ve her özelliğine hakim olduğunuzu düşünüyorsunuz. Yer imleri? Bir dolusu var. Rezervasyonlar? Tamam ve tamam. Check-in düğmesinin kolaylığı sizi yanıltmasın, daha çok keşfedilecek özellik var. İşte uzmanlar için 9 Yelp uygulaması tüyomuz.

1. Popüler ve Yeni İşletmeler
Arkadaşlarınıza öncü olduğunuzu gösterin

Şehirdeki en taze yeni işletmeleri keşfetmek gibisi yok. Popüler ve Yeni işletmeler özelliğimiz en gözde ve en yeni yerleri listeliyor.

2. Forum
Tüm sorularınıza cevap aramak için kullanabileceğiniz bir yer

Şehrin diğer sakinlerine sormak istediğiniz bir soru mu var? Yeni bir fikrinizi paylaşmak mı istiyorsunuz? Yalnızca sohbet etmek mi istiyorsunuz? Tüm bunlar için bir yerimiz var, Forum sohbetleri! “Daha fazla” seçeneğine tıklayın ve Forum sohbetlerine dahil olun.

3. Popüler Check-inler
Lider tablosuna girin

İster liderler arasında olup olmadığınızı kontrol etmek için ya da yalnızca arkadaşlarınız arasındaki sıralamada nerede olduğunuzu kontrol etmek için Popüler Check-inlere bakabilirsiniz.

4. İltifatlar
Güzellikler paylaştıkça güzelleşir

Mükemmel bir fotoğraf mı gördünüz? Beğendiğiniz restorandaki en iyi yemeği harika bir şekilde betimleyen bir yorum mu okudunuz? Ya da yalnızca birinin yazım sitilinin hayranızınızdır. Minnettarlığınızı bildirmek için bir iltifat gönderebilirsiniz. Bu diğer Yelpçilerin emeklerine değer verdiğinizi göstermenin harika bir yöntemidir.

5. Check-in Haritaları
Nerelere gittiğinizi Yelp’den görün

Bir dolu check-ininiz mi var? Dünya’nın her yanını dolaştınız mı? Nerelerde bulunduğunuz görmek mi istiyorunuz? Tüm bulunduğunuz yerlerdeki chek-inlerinizi görebileceğiniz bir özelliğimiz var. Yakınlaştırın, uzaklaştırın ve tüm gezdiğiniz yerleri yeniden hatırlayın.

6. Yelp Bültenini Okuyun
Her hafta şehrinizde nelerin popüler olduğunu keşfedin

E-posta trafiği ile başa çıkmak zor olabilir. E-posta kutunuza düşen Yelp Bültenini kaçırmış olsanız da uygulamadan bülteni okuyabilirsiniz. En popüler yerel yerleri ve heyecan verici etkinlikleri keşfetme için bire bir. Süpriz: Gözünüze çarpan yerleri direk buradan yer imlerine ekleyebilirsiniz.

7. İşletme Ekle
Bir işletme Yelp’de yok mu? Hemen ekleyin!

Yelp’de olmayan bir işletme mi buldunuz? “İlk yorum yazan” rozetini kazanma şansınız var. “İşletme Ekle”ye tıklayın, detayları doldurun, hemen bir check-in yapın ve resim ekleyin. Diğerlerine yeni işletmeleri bulmalarına yardımcı olduğunuz için bravo size!

8. İşletmeyi Paylaş
Paylaşmak güzeldir

Arkadaş grubunuzda restoran tercihlerinin danışıldığı kişi siz misiniz? Arkadaşlarınıza Yelp linkini gönderin ki işletme adresini, telefonunu, resimlerini ve o güzel yorumları okuyabilsinler. Yalnızca sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve “İşletmeyi Paylaş” tuşuna basın.

9. Monokl
Sanki gelecekte yaşamak gibi

Yer yön konusunda iyi değilseniz ya da yalnızca biraz sanal gerçek denemek istiyorsanız Monokl’ı açın. Telefonu yere dik bir şekilde yüzünüze doğru tutun ve 360 derece çevirin. İşletmeler ekranınızda belirecek. Uzman görüşü: Bu şekilde sokaklarda yürümenizi önermeyiz, tehlikeli.

Yelp ile yeni tanışmış bir arkadaşınız mı var? Tam onlara göre bir blog yazımız var.