arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

9 eksperckich wskazówek jak korzystać z apki Yelp na iPhone’a

Masz już ściągniętą aplikację Yelp i myślisz, że już wiesz co w trawie piszczy? Zakładki? Mnóstwo firm już w nich wylądowało. Rezerwacje? Załatwione. Cóż, niech prostota przycisku “zamelduj” cię nie zmyli – w naszej aplikacje jest o wiele więcej do odkrycia. Oto 9 wskazówek jak zostać ekspertem w korzystaniu z aplikacji Yelp.

1. Nowa, świetna firma
Pokaż znajomym, że jesteś trendsetterem

Nie ma to jak odkrywać, udostępniać, a przy tym także lansować się na imprezach otwierających nowe projekty. Nasza funkcja “Nowa, świetna firma” pokazuje, jakie firmy właśnie się otworzyły i o czym się teraz mówi.

2. Forum
Pytaj o co zechcesz, a czasem, znajduj też odpowiedzi

Masz pytanie do lokalnych Yelperów, które spędza ci sen z powiek? Chcesz zebrać nowe ciekawe pomysły? A może po prostu chcesz pogadać? Mamy dla ciebie odpowiednie miejsce – forum! Znajdź je wchodząc w opcję “Więcej” i konwersuj do woli.

3. Największa liczba zameldowań
Zdobądź miejsce na podium

Niezależnie od tego, czy chcesz zobaczyć czy udało ci się dostać na podium, czy sprawdzić gdzie bywają twoi znajomi, czy przypomnieć sobie ostatnio odwiedzane miejsca (i zainspirować się do recenzowania, rzecz jasna), wszystkie potrzebne dane znajdziesz wchodząc w opcję “Zameldowania”. Czy twoje zameldowania dały ci już tytuł królewski?

4. Komplementy
Podziel się miłością

Trafiłeś na zdjęcie, na którego widok pociekła ci ślinka? A może znalazłeś recenzję, która podpowiedziała ci, jak podłe jest najpopularniejsze danie, w miejscu, w którym teraz jesteś? A może po prostu uwielbiasz czyjś styl pisania recenzji. Okaż wdzięczność wysyłając komplement – to najlepszy sposób, żeby pokazać innym Yelperom, że doceniasz ich wkład w serwis.

5. Mapy zameldowań
Zobacz, gdzie powędrowałeś wraz z Yelpem

Masz zameldowań na kopy? Jesteś obieżyświatem? Chcesz zobaczyć gdzie dokładnie zaniosły cię twoje podróże? Jeśli tak, pewnie ucieszy cię wiadomość o tym, że w naszej aplikacji możesz zobaczyć mapę wszystkich swoich zamledowa, czy to na całym świecie, czy tylko w swojej dzielnicy. Przybliż, oddal i napawaj się swoim wszędobylstwem.

6. Czytaj Przewodnik Yelp
Co tydzień odkrywaj gdzie warto bywać

Nadążanie za e-mailami bywa uciążliwe. Zatem jeśli zdarzyło ci się przegapić Przewodnik Yelp w swojej skrzynce odbiorczej, możesz mieć go zawsze pod ręką, znajdując go w aplikacji. Znajdowanie najciekawszych lokalnych firm i wydarzeń, na których warto bywać, jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Info bonusowe: znalazłeś ciekawą firmę podczas przeglądania Przewodnika? Dodaj ją do zakładek, żeby pamiętać o niej w przyszłości.

7. Dodaj firmę
Nie znajdujesz na Yelp firmy, której szukasz? Dodaj ją!

Trafiłeś na firmę, której nie ma jeszcze w naszym serwisie? To twoja szansa, żeby zgarnąć odznakę Pierwszaka. Wybierz opcję “Dodaj firmę” uzupłenij dane i od razu melduj się oraz dodawaj zdjęcia. Czapki z głów za pomaganie lokalnych Yelperom w odkrywaniu nowych miejsc.

8. Udostępnij firmę
Nie bądź samolubem, podziel się (i pomóż odkrywać nowe ciekawe miejsca)

Jesteś wyrocznią wśród znajomych, jeśli chodzi o restauracyjne rekomendacje? Wyślij im zatem Yelpowy link, dzięki któremu będą mieli pod ręką nie tylko adres, numer telefonu czy zdjęcia, ale także przydatne recenzje – wystarczy że wciśniesz trzy małe kropki w prawym górnym rogu aplikacji i wybierzesz opcję “Udostępnij firmę”.

9. Monokl
Zapnij pasy. Zabieramy cię w przyszłość

Jeśli masz problem z orientacją w terenie albo lubisz po prostu od czasu do czasu odwiedzić wirtualną rzeczywistość, sprawdź funkcję Monokl. Trzymaj telefon wprost przed sobą i obracaj go o 360 stopni, a twoim oczom ukażą się strony firmowe. Info bonusowe: nie polecamy chodzenia z telefonem przed oczami. Wiesz, generalnie bezpieczniej jest widzieć gdzie idziesz.

Znasz nowego użytkownika Yelp? Mamy dla niego post na naszym blogu.