arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Yelpeři napsali více než 100 miliónů recenzí

Zákaznící chodí na Yelp, aby našli skvělé místní podniky už téměř dvanáct let. Nikdy nebylo na Yelpu jednodušší najít skvělou tapas restauraci, psí salon, zubaře nebo nejbližšího instalatéra než právě teď. Jsme nesmírně potěšeni, že jsme dosáhli milníku 100 miliónů recenzí.

Úplně první Yelp recenze byla napsána v říjnu 2004 pro Kabuki Springs & Spa San Francisko, Jonem B. Od doby napsání této úplně první recenze, Yelp nastartoval prosperující komunitu ve 120 městech světa, 32 zemích světa, na 5-ti kontinentech a díky Yelp mobilnímu překladači, recenze v 18-ti jazycích. Sto miliontá recenze byla napsána Yelp Elitou Evelyn K. na Crocheron Park, park v Bayside, New Yorku.

Chtěli bychom osobně poděkovat Evelyn K. a všem našim Yelperům za sdílení jejich zkušeností. Je úžasné vědět, že miliony lidí každý den spoléhají na vaše recenze, když hledají ten nejlepší podnik v jejich okolí, a že podniky, které jsou na Yelpu, mohou dostávat od zákazníků zpětnou vazbu a tím zlepšovat svoje služby. Všechny ty detailní recenze a nadšení lidí, kteří je píšou je to, co odlišuje Yelp od jiných recenzních stránek. Naše uživatelská komunita přetvořila Yelp na žádanou appku, která přetvořila technologický startup na kulturního průvodce. Vaše recenze pomáhají podnikům, aby prosperovali, podporují lokální ekonomiku v mnoha směrech a v celosvětovém měřítku.

Svět se hodně změnil od roku 2004 (v té době jsme ještě ani nevěděli, co je to iPhone). Způsob, jakým komunikujeme a sdílíme informace se neustále mění a vyvíjí. Co se ale nikdy nezmění je důležitost sdílení reálných zážitků a objevování nových podniků. Yelp tu pro tyto účely vždy bude. Od počátku desktopové stránky v roce 2004 po získání nové recenze každé 2,5 vteřiny na konci roku 2015, jsme se posunuli k maximalizaci uživatelské zkušenosti s naší mobilní aplikací.

Ještě předtím, než se podíváme do budoucnosti si pojďme zrekapitulovat, co pro nás znamená dosažení milníku 100 miliónů recenzí a co tomu předcházelo.
– Yelpeři napsali téměř 10 miliard slov. Jednomu člověku by trvalo 146 let je všechny přečíst.
– Shila B. a Yelp Elita z kanadského Vancouveru napsala k dnešnímu dni 8000 recenzí.
– Restaurace Bottega Louie v kalifornském Los Angeles je nejpopulárnějším a nejfotogeničtějším podnikem, s více než 12000 recenzemi a 17000 fotkami, které byly nahrány na stránku podniku.
– Ke konci roku 2015, 70% vyhledávání na Yelpu pocházelo z mobilních zařízení z celého světa.
– Od roku 2014 do roku 2015 došlo k 66% nárustu recenzí, které byly publikovány přes mobilní zařízení a do konce roku 2015, více než 1,5 miliónů podniků na Yelpu získalo recenze přes mobilní zařízení.
– Od března 2016, 2,371 podniků na Yelpu získalo přes 1000 recenzí a všechny měli průměrné hodnocení více jak čtyři hvězdičky.
– Get Your Move On v arizonském Phoenixu je podnikem s nejkratší reakční dobou. Tento podnik je schopen v rekordně krátké době odpovědět na 100% recenzí.
– Yelp SeatMe usadil více než 109 miliónů hostů a jeho uživatelé si doposud objednali více než 12 miliónů pizz přes Yelp Eat24. Tímto naše cesta samozřejmě nekončí. Díky naší motivované a nadšené Yelp komunitě máme nyní více než 100 miliónů recenzí. Děkujeme!