arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Upozornění pro Yelp spotřebitele

Yelp se od svého prvopočátku zavázal ochraňovat důveru spotřebitelů. Z tohoto důvodu neleníme, když příjde na podezřelé obchodní praktiky. Aktuálně zveřejňujeme novou sérii 59 upozornění spotřebitelům, která zůstanou na stránce podniku po dobu 90ti dnů. Náš tým detektivů vypátral extrémní případy, kdy se majitelé podniků pokusili zmanipulovat své hodnocení a recenze na Yelpu. Pevně věříme, že spotřebitelé si zaslouží být informováni o tom co se děje v zákulisí.

6a00d83452b44469e201bb08b45a2f970d

Pro ilustraci uvádíme pár příkladů:

  • Ještě předtím, než se rozhodnete jít pod kudlu k Dr. Simonu Ourianovi, plastickému chirurgovi z kalifornského Beverly Hills, možná vás bude zajímat, že byl načapán, když se snažil vyměnit skvělé recenze na Yelpu za zvětšení rtů zdarma.
  • Možná si budete chtít dvakrát rozmyslet, než svoje dítě odvezete na pohotovost do First Choice Emergency Room v texaském Humble, pokud se dozvíte, že nabízeli zdarma dárkové poukazy do Starbucksu výměnou za pozitivní recenze.
  • Zrovna tak, předtím, než se rozhodnete pronajmout svůj dům přes Cabrio Properties v michiganském Ann Arbor, vás možná překvapí, že byli načapáni při nabízení kreditu na nájem výměnou za pětihvězdičkové recenze.

 

Podněcování falešného vnímání zboží a služeb u spotřebitelů před uskutečněním nákupu, porušení Všeobecných obchodních podminek Yelpu a zveřejňování svědectví bez upozornění, že byla zaplacena je hodnoceno jako klamavá reklama.

 

Upozornění spotřebitelům je pouze jedním z aspektů práce našeho týmu, který denně pracuje na tom, aby obsah na Yelpu byl odrazem skutečných zkušeností naší Yelp komunity.

V neposlední řadě bychom rádi zmínili, že aktivně bojujeme proti tzv. reputačním společnostem, které klamou podniky s nabídkou odstranění špatných recenzí nebo vylepšením hvězdičkového hodnocení zdarma. Prosíme tedy podniky, aby se těchto společností vyvarovali, případně nám dali vědět, v případě, že byli zacíleni jedním z těchto podniků.

Tipy naší komunity jsou důležité pro úspěch Yelpu a mohou pomoci při odhalení podniků, které nehrají férovou hru. Pokud zaregistrujete podezřelé chování na Yelpu, nahlašte ho prosím, abychom i nadále mohli bojovat o ochranu spotřebitelů a za pocitvé podnikání.