arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Alerty konsumenckie Yelp: Wiedz zanim kupisz

Odkąd tylko powstał, Yelp stawia sobie za cel podtrzymanie zaufania konsumentów. Właśnie dlatego nie patyczkujemy się, gdy zachodzi podejrzenie jakiejkolwiek podejrzanej aktywności biznesowej. Wypuszczamy właśnie serię 59 alertów konsumenckich, które pozostaną aktywne w okresie do 90 dni. Nasz zespół tropicieli podejrzanej aktywności namierzył te skrajne przypadki manipulowania ocenami i recenzjami, bo konsumenci zasługują na to, by wiedzieć co dzieje się za kulisami stron firmowych.

Przykłady do przemyślenia:

– Zanim będzie cię operował doktor Simon Ourian, chirurg plastyczny urzędujący w Beverly Hills, warto wiedzieć, że jego klinika została przyłapana na próbie poprawienia swojej reputacji oferując darmową liposukcję.

-Dobrze zastanów się też zanim wyślesz swoją chorą pociechę na ostry dyżur First Choice w teksańskim mieście Humble. Firma ta oferowała karty podarunkowe do Starbucksa w zamian za pozytywne recenzje.

– Zastanów się również zanim wynajmiesz swoje mieszkanie za pośrednictwem Cabrio Properties z Ann Arbor w stanie Michigan. Warto wiedzieć, że firma ta oferowała kredyty na poczet czynszu w zamiast za pięcogiwazdkowe recenzje.

Oprócz dawania fałszywego obrazu miejsca, w którym inni użytkownicy zamierzają dokonać zakupu oraz naruszania regulaminu Yelp, zamieszczanie recenzji bez ujawnienia informacji o kompensacji za nią jest fałszywą reklamą.

Alerty konsumenckie to tylko jeden aspekt pracy, którą nasz zespół wykonuje codziennie, by upewnić się, że treści na Yelp odzwierciedlają rzeczywiste doświadczenia naszej społeczności użytkowników. Zajęliśmy także stanowisko przeciwko firmom specjalizującym się w zarządzaniu reputacją, które oszukują swoich klientów proponując, za określoną stawkę, usunięcie negatywnych recenzji lub polepszenie oceny gwiazdkowej. Jeśli jesteś właścicielem firmy, bądź czujny i daj nam znać, jeśli masz przeczucie, że znalazłeś się na celowniku tego typu organizacji. Informacje przekazywane nam przez społeczność są kluczowe dla Yelp w działaniach mających na celu namierzenie firm, które nie przestrzegają reguł gry. Jeśli widzisz podejrzane zachowania na Yelp, prosimy powiadom nas, by pomóc w walce mającej na celu ochronę praw konsumenta i uczciwe firmy.