arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Yeni Başlayanlar için 6 Temel Yelp iPhone Uygulama İpuçları

Yelp uygulamasını yeni mi indirdiniz? Partiye hoşgeldiniz. Eğer karmaşık ve şaşkın hissediyorsanız, başlangıç için işinize yarayacak ve sizi bir Yelp bağımlısı yapacak altı ipucunu sizin için derledik. Hoşgeldiniz!

1.Yer İmleri
Ziyaret etmek veya daha sonra yorum yazmak için mekanları yer imlerine ekleyin


İyi niyet hakkında ne derler bilirsiniz… Eğer ziyaret etmek için oluşturduğunuz uzun bir listeniz varsa, gitmek istediğiniz yeri Yelp uygulamasında basitçe arayıp “yer imlerine ekle” bölümüne dokunun. Seçtiğiniz mekan artık yer imleri listenizde. Daha sonra bu listeden konumunu, ismini ve eklendiği tarihi kontrol edip kolayca istediğiniz yere ulaşabileceksiniz. Basit!

İpucu: Yelp 32 ülkede kullanılıyor, yani hayalinizdeki yerleri tatilinizden önce planlayıp kaydedebilirsiniz.

2.Yakınlarda
Yanı başınızdaki önerilere göz atın, her neredeyseniz


Bazen hepimiz biraz keşfetmeye ihtiyaç duyarız. Belki de çok iyi bilmediğiniz bir yerdesiniz ya da yeni bir şeyler denemek istiyorsunuz? Yakınlarda sayfasına bakın ve etrafınızda neler varmış bir göz atın —  Gün içerisinde saate göre size önerilenler değişecek, böylece size en uygun seçeneği bulabileceksiniz! Pratik.

3.Check-In Teklifleri
Yelp’te check-in yaptığınızda alabileceğiniz indirim ve teklifleri keşfedin


Hepimiz bedavaya aldığımız küçük şeylerden hoşlanırız, değil mi? Eğer güzel bir teklif peşindeyseniz, yakınlarda sayfasını kullanarak Check-In Tekliflerine bir göz atın. Sizi cezbedecek bir şey bulduğunuzda, işletmeye gidin ve uygulamada Check-In yapın. Size önerilen teklifi elde edebilmek için Check-In’inizi işletmedeki çalışana göstermeniz yeterli.

Bu teklifler ücretsiz kahveden, hesabınızda yapılacak indirime hatta kulüplere ücretsiz girişe kadar uzanabilir.

4.Filtre
Arama sonuçlarınızı sizin için en uygun hale getirin


Gecenin geç saatlerinde atıştıracak bir şeyler arıyorsunuz ve sadece açık olan mekanları mı görmek istiyorsunuz? Ya da sadece yüksek puan alan işletmeleri mi filtrelemek istiyorsunuz? Tamamdır. Filtreye dokunun ve aramanızı sınırlandırın — Dilerseniz filtrelemeyi rezervasyon alanlar, kredi kartı olanakları, ücretsiz Wi-Fi, köpeklere izin verilip verilmediği, çocuklar için iyi olup olmadığı ve dahası için kullanabilirsiniz.

5.Yakınlardaki Aktiviteler
Etrafınızdaki trendleri, neler olup bittiğini öğrenin


Her şey arkadaşlarla daha güzeldir, değil mi ? Yakınlardaki Aktivitelere göz atmak size yakın olan diğer Yelpçilerin neler yaptığını görmenizi sağlar. Yorumları, etkinlik davetiyelerini, fotoğrafları ve videoları görebilirsiniz — Takip edecek yeni insanlar bulmak veya arkadaş eklemek ve herkesin bahsettiği trendleri keşfetmek için mükemmel bir yol.

6.Çeviri
Hayalinizdeki tatili planlamak için mükemmel


Henüz ikinci dilinizi öğrenmediniz mi? Problem değil. Yurtdışı için bir tatil planlıyorsanız ve yerel Yelpçiler neler diyor merak ediyorsanız, çözüm hazır. Uygulamanın içerisinde kullanışlı bir çevirme aracı mevcut, böylelikle ne yiyeceğinize ve nerede yiyeceğinize tüm yorum ve tavsiyeleri okuyarak karar verebilirsiniz. Harika! İpucu: Yer imlerini kendi dilinize çevirerek hayalinizdeki tatilin planını yapabilirsiniz!