arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Apka Yelp iPhone dla początkujących: 6 przydatnych funkcji

Ściągnąłeś właśnie apkę Yelp na swój telefon? No to witamy w klubie. Jeśli jednak podchodzisz do swojej nowej aplikacji z pewną taką nieśmiałością, zebraliśmy dla ciebie 6 superprzydatnych funkcji, żeby pomóc ci zacząć z niej korzystać i…uzależnić się! Cała przyjemność po naszej stronie.

1. Zakładki
Dodawaj do zakładek miejsca, które w przyszłości chcesz odwiedzić albo zrecenzować


Co się odwlecze to nie uciecze? Z tą funkcją jak najbardziej, więc jeśli masz ambitne plany odwiedzenia wielu miejsc, poszukaj ich stron firmowych w aplikacji Yelp, a następnie wybierz opcję “Zakładkuj”. Miejsca te będą dodane do twojej listy zakładek, którą następnie będziesz mógł sprawdzić, kiedy tylko chcesz, wyszukując firmy zależnie od ich lokalizacji, nazwy czy daty dodania do zakładek.

Pro wskazówka: Yelp jest obecny w 32 krajach. Możesz zatem zawczasu zaplanować swoją podróż marzeń korzystając z zakładek.

2. W pobliżu
Przeszukuj rekomendacje w swojej okolicy, niezależnie od tego gdzie akurat jesteś


Czasem drobna inspiracja może zdziałać wiele. Może akurat jesteś w części miasta, kórej nie znasz zbyt dobrze, a może po prostu chcesz spróbować czegoś nowego? Skorzystaj z opcji “W pobliżu” i daj się zainspirować wynikom wyszukiwania – zależnie od pory dnia, sugestie zmieniają się, by zaoferować ci najlepsze opcje do wyboru. Sprytne, co nie?

3. Oferty zameldowań
Zobacz, które firmy mają dla ciebie oferty i zniżki w zamian za zameldowanie na Yelp


Kto może oprzeć się dobrej okazji? Jeśli właśnie takiej poszukujesz, skorzystaj z “Zameldowań” wewnątrz wspomnianej powyżej opcji “W pobliżu.” Gdy znajdziesz kuszącą okazję, po prostu skieruj swoje kroki do danej firmy i zamelduj się w aplikacji. Żeby skorzystać z okazyjnej oferty po prostu pokaż ją komuś z obsługi w danej firmie.

Oferty, o których mowa są różne: od darmowej kawy, przez zniżki, aż po darmowe wejścia do klubów.

4. Filtry
Skrój swoje wyniki wyszukiwań na miarę, tak żeby otrzymać najbardziej optymalne rekomendacje


Chcesz wziąć coś na ząb, jest późna noc, więc szukasz jedynie miejsc, które są nadal otwarte? A może w swoich wynikach wyszukiwań chcesz zobaczyć jedynie najwyżej ocenianie miejsca? Nic prostszego. Wybierz opcję “Filtry” i zawęż wyniki wyszukiwań – możesz nawet zawęzić je tak by widzieć jedynie miejsca, które umożliwiają rezerwacje, przymują karty, oferują darmowe wifi, pozwalają na wstęp ze zwierzętami, są dobre na wizyty z dziećmi i wiele więcej.”

5. Aktywność
Relacja na żywo z tego co ciekawego i modnego dzieje się wokół ciebie


Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. A jak poznać, co ów przyjaciele właśnie robią? Korzystając z opcji “Aktywność”. To właśnie dzięki niej możesz zobaczyć co porabiają inni Yelperzy. Możesz zobaczyć ich recenzje, wydarzenia, na które się wybierają, wskazówki, zdjęcia i filmy – to świetny sposób na odkrywanie nowych użytkowników, których możesz obserwować lub dodać do znajomych i odkryć, o jakich miejscach jest teraz głośno.

6. Tłumaczenie
Zaplanuj swoją podróż marzeń


Jakoś nie po drodze ci z językami obcymi? Nic nie szkodzi. Jeśli wybierasz się za granicę i chcesz zobaczyć o czym mówią lokalni Yelperzy, mamy dla ciebie rozwiązanie. Wewnątrz aplikacji wbudowane jest sprytne narzędzie tłumaczeniowe, dzięki któremu możesz czytać rekomendacje nie tylko na temat tego, gdzie się stołować, ale też co zamówić jak już dotrzesz na miejsce. Très Bien!

Pro wkazówka: połącz tę opcję z funkcją Zakładek, żeby zaplanować swoje niezapomniane wakacje.