arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Żegnajcie bariery językowe. Witaj mobilne tłumaczenie recenzji!

Od 2004 rodzina Yelp rozrosła się do 27 państw, dając Yelperom możliwość pisania recenzji w 15 językach. Chcemy jeszcze bardziej ułatwić dostęp do bogatej, lokalnej wiedzy zawartej w recenzjach Yelp, w związku z czym prezentujemy dzisiaj całkowicie nową opcję w ramach aplikacji mobilnej Yelp na iPhone’y: automatyczne tłumaczenie recenzji!

Wyboraź sobie: jesteś na wakacjach w Mediolanie i chcesz spróbować najlepszych lodów w mieście. Czego jak czego, ale sprzedawców lodów tu nie brakuje, ale ty szukasz czegoś więcej – sklepu, w którym nie roi się od turystów. Aplikacja Yelp w dłoń, poszukiwanie rozpoczęte i… zaczynasz pluć sobie w brodę, że na lekcje włoskiego było ci zawsze jakoś nie po drodze. Od teraz to bez znaczenia: możesz odkrywać rekomendacje lokalnych ekspertów, niezależnie od tego w jakim języku mówią.

Aplikacja Yelp wykorzystuje Translator Bing i to za jego pomocą, jedno dotknięcie ekranu smartfona wystarczy, by zacząć tłumaczyć. Możesz przetłumaczyć jedną recenzję lub wszystkie, każdorazowo korzystając z jednego języka.

Tłumaczenie automatyczne może nie jest idealne, ale to fantastyczne źródło pozwalające zrozumieć ogólne znaczenie i kontekst recenzji, które w innym przypadkunie byłyby dostępne dla Yelperów nie mówiących w danym języku. Korzystaj z tej opcji, żeby zdobyć generalny ogląd doświadczeń danego recenzenta, ale pamiętaj, że pewne niuanse recenzji mogą zagubić się przy tłumaczeniu.

Yelp zawsze dawał zarówno lokalnym użytkownikom, jak i podróżnym, możliwość odnajdowania ukrytych perełek, dzięki wiedzy globalnej społeczności Yelp. Mobilne tłumaczenie recenzji czyni to jeszcze łatwiejszym. To narzędzie daje również lokalnym firmom, oddalonym od utartych szlaków lepszą szansę na to, by dotarli do nich turyści. Wygląda na to, że w tej sytuacji znaleźć można jedynie plusy dodatnie!

Opcja tłumaczeń dostępna jest dla wszystkich 15 języków oficjalnie wspieranych przez Yelp. Są to: angielski, czeski, duński, fiński, francuski, niderlandzki, niemiecki, norweski, polski, portugalski, szwedzki, turecki oraz japoński.

Tłumaczenie recenzji jest dostępne jedynie za pośrednictwem aplikacji mobilnej – na iPhone’a od dziś, na systemy z OS Android już niebawem. Zanim wyruszysz w podróż, ściągnij aplikację na iPhone’a. Szerokiej drogi Yelperzy!