arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Sbohem, jazyková bariéro! Vítej, mobilní překladači recenzí!

Od roku 2004 se nám rozrostla Yelp rodina o 27 zemí světa, což umožnilo Yelperům psát recenze v celkem v 15-ti jazycích. Naším cílem je efektivně šířit zkušenosti místních expertů, a proto dnes oznamujeme novou Yelp funkci pro iPhone appku: Automatizovaný překlad recenzí!

Představ si, že jsi na prázdninách v Miláně a snažíš se najít to nejlepší gelato ve městě. Přestože v Miláně najdeš zmrzlinářství takřka na každém rohu, ty si chceš dát tu nejlepší zmrzlinu ve městě, nikoliv tu, která je pastí na turisty. Proto si otevřeš naší Yelp appku a začneš vyhledávat. Jenže jakmile se ti zobrazí podniky a k nim příslušné recenze, začneš okamžitě litovat, že jsi během hodin Italštiny nedával(a) větší pozor. Máme pro tebe ale dobrou zprávu. Nyní můžeš studovat recenze lokálních expertů, aniž by si musel znát jejich rodný jazyk.

Yelp používá Bing překladač pro překládání z cizích jazyků pomocí jednoho kliku. Můžeš si současně nechat přeložit jednu recenzi nebo třeba všechny.

Přestože robotické překlady nejsou nikdy perfektní, jde o skvělý nástroj, jak porozumět kontextu recenze, kterou by sis jinak nemohl(a) bez znalosti místního jazyka přečíst. Je třeba tedy myslet na to, že tento nástroj slouží k rámcovému porozumění textu a že některá slova mohou být „ztracena v překladu.”

Yelp se vždy snažil zprostředkovávat rovnocenné zkušenosti místním i cestovatelům, tak aby obě strany mohly objevovat dobře ukryté poklady skrze Yelp globální komunitu. Mobilní překlad teď tuto příležitost dělá pro uživatele ještě jednodušší a dává tak šanci cestovatelům objevovat podniky, které člověk může normálně objevit jen čirou náhodou.

Překladač funguje pro všech 15 oficiálních jazyků, tedy pro: angličtinu, češtinu, dánštinu, holandštinu, finštinu, němčinu, španělštinu, italštinu, norštinu, francouzštinu, polštinu, portugalštinu, švédštinu, turečtinu a japonštinu.

Překladač recenzí funguje pouze na Yelp mobilních appkách – aktuálně na iPhonu, Android bude v nejbližší době obohacen o tento skvělý nástroj. Takže nezapomeň si stáhnou iPhone appku než vyrazíš na cesty. Štastnou cestu, Yelpeři!