arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Güle Güle Dil Engeli, Merhaba Mobil Yorum Çevirisi!

2004 yılından bu yana Yelp ailesi 27 ülkeye kadar büyüyüp, Yelpçilere 15 farklı dilde yorumlar yazma fırsatı sundu. Yerel yorumlardaki bilgiye ulaşımı daha kolay hale getirmek istediğimiz için bugün size Yelp iPhone uygulamasının en son özelliği olan “Otomatik Yorum Çevirisi”ni duyuruyoruz!

Şunu düşünün: Milano’da tatildesiniz ve şehirdeki en iyi gelatoyu denemek istiyorsunuz. Her köşe başında gelato dükkanı olmasına rağmen siz işin erbabı olan, turistlerin uğrak yeri olmayan bir gelatocuya gitmek istiyorsunuz. Çabucak kullanışlı Yelp uygulamasını çıkarıp aramaya başlıyorsunuz, ama kendinizi “keşke lisede İtalyanca dersime daha çok önem verseydim” derken buluyorsunuz. Fakat artık hangi dili konuşurlarsa konuşsunlar, önerileri doğrudan yerel uzmanların kendisinden keşfedebilirsiniz.

Yelp uygulaması yabancı dil yorumları çevirirken Bing çeviriciyi kullanıyor ve bunun için sadece bir tık yeterli. İsterseniz bir yorumun çevirisini yapın, isterseniz bütün yorumların.

Makine çevirileri kusursuz olmamasına rağmen o dili konuşamayan bir Yelpçi için yorumların genel anlamlarını ve içeriklerini anlamak için harika bir kaynak. Bu özelliği yorumcunun tecrübesini genel olarak anlamak için kullanın, ama bazı detayların çeviri sırasında yok olabileceğini de unutmayın.

Yelp her zaman hem yerel kişilere, hem turistlere gizli kalmış eşsiz işletmeleri bulmalarında, Yelp’in dünyadaki bütün kullanıcılarının bildiği kadarı ile ikisine de eşit şekilde keşfetme şansı sunar. Artık mobil yorum çevirisi özelliği sayesinde bu daha kolay. Ayrıca bu özellik işlek bir yol üzerinde olmayan işletmelere de turistler tarafından keşfedilme şansı sunuyor. Sonuç olarak hem işletmeciler hem Yelpçiler karlı çıkıyor!

Çeviri özelliği resmi olarak Yelp tarafından desteklenen 15 farklı dilde çalışır durumda. Bu diller: İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Norveççe, Fransızca, Lehçe, Portekizce, İsveççe, Türkçe, Japonca, Çekçe, Danca, Flemenkçe, Fince.

Yorum çevirisi özelliği sadece Yelp’in mobil uygulamasında geçerlidir. Şu an sadece iPhone’da olmasına karşın çok yakında Android’te de olacak. Yola koyulmadan önce iPhone uygulamamızı indirmeyi unutmayın. İyi yolculuklar sevgili Yelpçiler!