arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

Badanie firmy Nielsen: Klienci oceniają serwis Yelp jako najbardziej wpływowy, najbardziej wiarygodny i z najwyższą jakością recenzji

W zeszłym roku prezentowaliśmy ankietę firmy Nielsen, która pokazała, że klienci zgadzają się z tym, o czym my wiedzieliśmy od samego początku: Yelp napędza lokalne zakupy. Rezultaty wspomnianej ankiety mówią same za siebie:

– Praktycznie wszyscy użytkownicy Yelp (98%) dokonali zakupów w firmie znalezionej na Yelp, przy tym 90% w ciągu tygodnia od znalezienia firmy w serwisie

– 4 z 5 użytkowników Yelp odwiedza nasz serwis z zamiarem zakupu produktu lub usługi

– Użytownicy Yelp szukają w serwisie wszystkiego: od restauracji przez spa po hotele, ślusarzy i wiele więcej

W tym roku Nielsen przeprowadził nowe badanie, ankietując ponad 1,000 amerykańsch dorosłych, którzy korzystają ze stron z recenzjami i eksplorując głębiej odpowiedź na pytanie, które właściciele firm zadają nam od lat: jak Yelp wypada w porównaniu z innymi stronami internetowymi z recenzjami?

Odpowiedź: Gdy porównać Yelp z TripAdvisor, Angie’s List oraz innymi katalogami lokalnych firm, to właśnie Yelp jest wskazywany jako strona, z której korzystają najczęściej szukając lokalnych firm, ponieważ postrzegany jest jako najbardziej wpływowy, wiarygodny i z najwyższą jakością recenzji. Użytkownicy wybierają Yelp:

– 4,5 raza częściej niż Angie’s List i prawie 3 razy częściej niż TripAdvisor jako najbardziej wpływow strona z recenzjami, gdy w grę wchodzą finalne decyzje zakupowe

– Prawie 3 razy częściej niż Angie’s List i prawie 1,5 raza częściej niż TripAdvisor, gdy pytani są o strony z najbardziej wiarygodnymi recenzjami

– 2,5 raza częściej niż Angie’s List, gdy pytani są o strony z najlepszą jakością recenzji

Gdy chodzi o wyszukiwanie restauracji, Yelp został wybrany najczęściej używaną stroną z recenzjami. Uczestnicy badania wskazywali na Yelp prawie 3 razy częściej niż OpenTable i prawie 4 razy częściej niż Zagat.

6a00d83452b44469e201b7c76ecb29970b-800wi

Dodatkowo, 84% ankietowanych wskazało recenzje użytkowników jako najważniejszy element treści na stronach z recenzjami, a 77% ranking gwiazdkowy, a także informacje takie jak mapa/lokalizacja, dane kontaktowe czy godziny otwarcia. Jako że Yelp ma udowodnioną rolę branżowego lidera w tych dziedzinach, fakt, że użytkownicy wybierają właśnie nasz serwis jest zrozumiały. A co najlepsze, zupełnie za darmo i przeznaczając na to zaledwie kilka minut, przedstawiciele firm mogą aktualizować swoje informacje w ramach swojego konta Yelp dla właścieli firm.

Nie musisz nam zatem wierzyć na słowo. Użytkownicy zgadzają się, że Yelp to odpowiednie źródło, gdy szuka się najlepszych informacji na temat lokalnych firm.