arrowenvelopefacebookinstagramlinked-intwitteryelpyoutube

W jaki sposób Yelp pomaga w znajdowaniu odpowiednich firm w twojej okolicy

Miliony ludzi każdego dnia używają Yelp by znaleźć świetne lokalne firmy. Większość pewnie nie zastanawia się nawet nad tym na ile trafnie recenzje, które czytają oddają ich późniejsze doświadczenia związane z daną firmą. Po prostu wiedzą, że Yelp działa i tyle. Super, bo o to nam chodzi, by użytkownicy mogli na nas polegać.

Jednak niektórzy mogą się zastanawiać – jak działa Yelp? Cóż, przygotowaliśmy ten super filmik, żeby wytłumaczyć co i jak.

Wyobraź sobie, że próbujesz znaleźć super restaurację w erze przed-Yelpowej. Najprawdopodobniej, żeby taką restaurację znaleźć, zbierasz jak najwięcej rekomendacji od innych. Potem dokonujesz selekcji, decydując, na ile każda rekomendacja jest dla ciebie wartościowa. Prawdopodobnie więcej wartości będą miały dla ciebie rekomendacja od osób, które znają się na rzeczy, bo znają niemal każdą restaurację w mieście oraz osób, które lubią podobne rzeczy jak ty. Rekomendacje od osób, które poza domem stołują się rzadko lub które wydają się zbyt blisko związane z daną firmą, a przez to nieobiektywne będą miały dla ciebie mniejszą wartość. Podobnie rekomendacje od osób, które znasz słabo.

W telegraficznym skrócie: tak właśnie działa Yelp. Każdego dnia nasze oprogramowanie sprawdza ponad 47 milonów recenzji publikowanych w naszym serwisie, żeby wybrać te najbardziej użyteczne i godne zaufania, tak by jak najtrafniej polecać lokalne firmy. W przeciwieństwie do innych stron, gdy chodzi o recenzje, kładziemy nacisk na jakość, nie na ilość.A tak się składa, że jakościowe recenzje najczęściej pochodzą od aktywnych członków społeczności Yelp, osób, które znamy i którym ufamy.

Recenzje, które nie są rekomendowane są nadal widoczne za pośrednictwem linka na dole każdej strony firmowej, ale nie są wliczane do ogólnej oceny gwiazdkowej ani liczby recenzji.

A czemu niektóre recenzje nie mają naszej rekomendacji? Cóż, mając na uwadze, że chcemy by treści na naszej stronie były jak najbardziej przydatne, staramy się nie eksponować treści stworzonych przez użytkowników, o których wiemy niewiele lub, których recenzje mogą być nieobiektywne ze względu na to, że pochodzą od rodziny, znajomych czy faworyzowanych klientów. Staramy się też wyłapywać recenzje kupowane pisane przez właścicieli firm lub pisane przez nich samych, po to, by pokazać swoją firmę w lepszym świetle lub pokazać konkurencję w gorszym. Plus unikamy długich hejterskich postów lub pompatycznych zachwytów, które nic nie wnoszą.

Nasze oprogramowanie działa non-stop i nanosi poprawki, gdy poznaje lepiej recenzujących i ich recenzje. W związku z tym recenzje rekomendowane dla każdej firmy zmieniają się z upływme czasu.

Co ważne: traktujemy firmy, które się u nas reklamują i te które tego nie robią dokładnie tak samo. Nikt nie dostaje taryfy ulgowej. Znajdziesz w naszym serwisie wielu reklamodawców z negatywnymi recenzjami oraz wiele firm, które nie płacą za reklamy na Yelp, a które mają świetne recenzje. Nasze oprogramowanie rekomendacyjne jest w pełni zautomatyzowane, więc podchodzi do każdej firmy i recenzji z obiektywizmem i bez zagrożenia, że zostanie zmienione przez czyjeś osobiste preferencje.

Podejście Yelp, zakładające, że rekomendujemy tylko najbardziej przydatne i godne zaufania recenzje jak na razie okazuje się trafne, biorąc pod uwagę, że co miesiąc naszą stronę odwiedza 100 milionów użytkowników.

Zatem, dla tych użytkowników, kórzy od czasu do czasu zastanawiają się skąd Yelp wie, jakich treści poszukują, u góry każdej strony firmowej zamieszczamy przypomnienie, mówiące o tym, że wyświatlane recenzje są recenzjami rekomendowanymi – takimi, które czynią Yelp twoim zaufanym lokalnym towarzyszem podróży.